Sześć słów o Tadeuszu Mazowieckim

Zachęcamy wszystkie szkoły do poprowadzenia zajęć "Dziedzictwo Tadeusza Mazowieckiego. Pamiętnik z sześciu słów". Niech to będzie nasze podziękowanie dla Pana Premiera za jego wieloletnie zaangażowanie na rzecz wolności, sprawiedliwości i solidarności w Polsce i w Europie.

Scenariusz opracowany przez Aleksandra Pawlickiego oparty jest o ideę Six Words Memoirs, która polega na zamknięciu w sześciu słowach jakiejś treści, najczęściej o charakterze biograficznym. Wymaga zwięzłości i wydobycia tego, co najistotniejsze w ciekawej formie. Szczegóły realizacji opisano w scenariuszu. Zajęcia realizowane mogą być na trzy sposoby. Wersja podstawowa wymaga wykorzystania materiałów załączonych do scenariusza i realizacji podczas jednej lekcji. Wersja rozszerzona wymaga dostępu do komputerów i Internetu. Wersja projektowa pozwala najpełniej wykorzystać potencjał metody "pamiętnik z sześciu słów" - realizacja projektu nie powinna zająć więcej niż tydzień.

Prosimy o przesłanie najciekawszych propozycji „pamiętników”. Pamiętnik nie powinien w oryginale przekraczać formatu A4 – prosimy o przesłanie plików w formie elektronicznej na adres: anna.dobrowolska@ceo.org.pl