Znamy pierwsze Solidarne Szkoły!

Już w dniach 4-5 czerwca 10 szkół z całej Polski weźmie udział w konferencji podsumowującej 5. edycję Solidarnej Szkoły, aby porozmawiać o efektach programu, wziąć udział w inspirujących warsztatach, zaprezentować swoje projekty oraz zgłębić historię Paczek Solidarności w niezwykłej przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności. Każdy z opisanych przez szkoły projektów był wyjątkowy - niektóre miały na celu świadome pomaganie potrzebującym, inne poznanie dziejów stanu wojennego przez pryzmat opowieści świadków historii, jeszcze inne odkrywały historię lokalną i rodzinną.  

Poniżej prezentujemy listę zaproszonych na konferencję szkół. Ich aktywność, refleksja i działania przyczyniły się do wypełnienia kryteriów i przyznania certyfikatów Solidarnej Szkoły - gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni :) 

  Szkoła Nazwa projektu 
1 Szkoła Podstawowa im.prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach Historia Piosenką Opowiedziana
2  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej (Gimnazjum Specjalne nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcące Specjalne) Jeden dzień w PRL. Jestem solidarny - pomagam!
3 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zagoździu Solidarni w potrzebie
4 Szkoła Podstawowa nr 25 w Zabrzu "Dać cząstkę siebie innym" - nasze paczki solidarności
5 Szkoła Podstawowa w Radomnie Nasze Tradycje - Wspomnienia Łączą i Uczą
6 Szkoła Podstawowa nr 16 im. Władysława Broniewskiego w Rzeszowie Człowiek jest zawsze solidarny z kimś i dla kogoś(J.Tischner)Jacek Kuroń - KOR-owiec i minister pracy.
7 LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie Między pokoleniami - podaj dalej "Solidarność"
8 Zespół Szkół Nr 1 im. stanisława Staszica w Olkuszu "Podaj dalej"
9 Technikum nr 19 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi Odważni i Solidarni
10 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Gdańsku - IX Liceum Ogólnokształcące Paczka pomocy