W Bartoszycach

Realizacja projektu "Solidarna Szkoła" umożliwiła nam  poznanie wielu wspaniałych ludzi min. Majora Rusaka, który jest naszym bohaterem, który  walczył za naszą wolność. Wraz z wychowawcą zorganizowaliśmy  wigilijne  spotkanie opłatkowe u Pana Majora Rusaka.Podczas spotkania wysłuchaliśmy wiele pięknych i wzruszających historii i mieliśmy okazję obejrzeć przedmioty mające wartość historyczną.

Zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie z udziałem Pana Majora Rusaka oraz z przedstawicielami  Polskiego Związku Spadochroniarzy. Była to niezwykle mila i niesamowita wizyta. W wielkim skupieniu słuchaliśmy opowieści Pana Majora o czasach II wojny światowej. Mieliśmy okazje również uzyskać informacje na temat działalności Związku Spadochroniarzy oraz zobaczyć jak wygląda spadochron oraz wyposażenie żołnierza jednostek specjalnych.

Zorganizowaliśmy również zbiórkę żywności i przygotowaliśmy drobne upominki dla osób samotnych z naszej społeczności lokalnej. Była to wspaniała okazja do poznania  bardzo wartościowych ludzi, do poświęcenia im  czasu oraz do poznania historii ich życia.

Bardzo duże znaczenie miała też dla nas lekcja dotycząca odczytywania historii z przedmiotów mających wartość historyczną. Dowiedzieliśmy się między innymi jak w interesujący sposób można opowiadać o przedmiotach. Każdy z nas przyniósł  przedmioty, które maja wartość historyczna jak i sentymentalną. Przyniesionymi  przez nas przedmiotami były również pamiątki rodzinne, które są ważnym elementem naszego życia i historii rodzinnych. Dzięki temu mogliśmy poznać wszystkie wartości dobra i zła jakie niesie za sobą historia.

                                                                       Uczniowie kl. VII Szkoły Podstawowej nr 4 w Bartoszycach

pod opieką Katarzyny Rysztowska