Szkolenia wprowadzające - zainspiruj się!

 

Zapraszamy uczestników i uczestniczki Solidarnej Szkoły do udziału w warsztatach, które wesprą realizację programu w roku szkolnym 2017/2018.

Cele szkolenia:

*      Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między nauczycielami w obszarze edukacji historycznej prowadzonej metodami interaktywnymi oraz pomysłów na szkolną akcję dotyczącą tematyki projektu.

*      Przekazanie umiejętności pracy wybranymi metodami przydatnymi w edukacji historycznej.

*      Wprowadzenie do tegorocznego tematu przewodniego - Paczek Solidarności.

*      Zapoznanie uczestników i uczestniczek z harmonogramem i zasadami uczestnictwa w programie Solidarna Szkoła; zaprezentowanie i przekazanie dostępnych materiałów edukacyjnych.

 

Zgłoś się TUTAJ. 

 

Na szkolenie może zgłosić się więcej niż jedna osoba z danej szkoły. Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego przez wszystkich nauczycieli i nauczycielki realizujących program.

Dla kogo? Dla uczestników i uczestniczek programu „Solidarna Szkoła” oraz innych nauczycieli i nauczycielek zainteresowanych aktywną edukacją historyczną i obywatelską.

Szkolenia odbędą się w czterech miastach:

*      6 listopada, Muzeum PRL, os. Centrum E 1, Kraków (połączone ze zwiedzaniem wystawy "Paczka z Ameryki"), 9:30-15:00. 

*      7 listopada,  Dom Spotkań z Historią. ul. Karowa 20, Warszawa (połączone ze spotkaniem z pracownikiem DSH), 9:30-15:00.  

*      13 listopada, Europejskie Centrum Solidarności, pI. Solidarności 1, Gdańsk (połączone ze spotkaniem z animatorami ECS)  10:00-15:30 

*      16 listopada, Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Kopernika 14, Katowice (9:30-15:00) 

Uczestnikom i uczestniczkom zapewniamy:

  • zwrot kosztów podróży,

  • wyżywienie,

  • zestaw materiałów edukacyjnych dotyczących relalizacji dwóch ścieżek tematycznych - historycznej i społecznej. 

​Koszty za podróż będą zwracane do 60 zł/osobę.

Informacja o zakwalifikowaniu się zostanie przekazana drogą mailową pod koniec października.