Międzypokoleniowy projekt

Jesteśmy już na półmetku działań w Solidarnej Szkole i niektóre zespoły uczniowskie kończą już pracę nad swoimi projektami. W Guzowie uczniowie Szkoly Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego postanowili się zająć solidarnością miedzypokoleniową i wspólnie z dziadkami poznawać historię swojej okolicy. Oto relacja z ich działań:

"Wraz z początkiem roku podjęliśmy szereg działań, w celu realizacji projektu uczniowskiego pt. "Bajki i bajeczki naszych dziadków". Jego celem jest poznanie bajek, słuchowisk i wierszy z dzieciństwa dziadków. Pierwszym krokiem było opracowanie ankiety wywiadu przez p. Agnieszkę Nadolską. Następnie uczniowie z klas młodszych i starszych przeprowadzili wywiady z babciami i dziadkami. Obecnie wyniki ankiet są opracowywane przez klasę VI.

Równolegle zajmujemy się również archiwizacją historii naszej miejscowości. Zbieramy stare zdjęcia. Udało nam się zorganizować na Dzień Babci i Dziadka wystawę Guzów wczoraj i dziś, która zyskała duże uznanie wśrod naszych gości. Zbieranie starych zdjęć i porównywanie ich z obecnym wyglądem miejscowości było dla uczniów bardzo interesującym doświadczeniem. Najbardziej uderzający był brak olbrzymich budynków nieistniejącej już dziś Cukrowni Guzów."

 

Zdjecia i relację nadesłała pani Joanna Przybysz.