Gimnazjum nr 25 oraz Szkoła Podstawowa nr 25 w Zabrzu

1. Działając w Klubie Młodego Obywatela, nazywamy się Młodzi Obywatele. Staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły, naszych rówieśników oraz Osiedla Kotarbińskiego.
2. Nauczyciele w naszej szkole pokazują nam, jak kierować się własnym zdaniem i sercem. Zdobywamy nową wiedzę, rozwijamy zainteresowania, a nasi opiekunowie umożliwiają nam realizowanie ciekawych projektów. Przede wszystkim podejmujemy współpracę i pomimo dzielących nasz różnic, staramy się dojść do porozumienia..
Uważamy, że Zabrze to miejsce nie tylko pełne kopalń, ale również bogate w zabytki, które pokazują historię naszego miasta. Poznajemy najciekawsze miejsca na Śląsku i miło wspominamy każde z nich. Staramy się działać również poza murami naszej szkoły.
3. Solidarność to dla nas pomoc niesiona każdemu bez względu na różnice między ludźmi. To równość między wszystkimi, współpraca i tolerancja.