Bakcyl solidarnych działań

Wystawa, spotkanie ze świadkiem historii i zbiórka pieniędzy dla potrzebujących - to tylko część kwietniowych działań solidarnej grupy z Radzynia Podlaskiego.

W ostatnim tygodniu młodzież zorganizowała zbiórkę rzeczy i pieniędzy dla pięcioosobowej rodziny, której niespełna tydzień przed świętami, spłonął dom, a z nim cały ich dobytek. W poniedziałek 24 kwietnia odbyło się drugie spotkanie ze świadkiem historii. Tym razem gościliśmy pana Tadeusza Sławeckiego, który wspominał początki III RP oraz okoliczności, w jakich powstawała konstytucja w 1997 roku. Na spotkanie zostali zaproszeni słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku - dziadkowie uczniów.

Licealiści w grudniu wzięli udział w warsztatach Solidarnej Szkoły poświęconych wystawom. Młodzieży tak spodobało się przygotowywanie wystaw, że postanowili zrobić miniwystawę upamiętniającą postać Tadeusza Kościuszki (znaleźli informację, że rok 2017 jest Rokiem Kościuszkowskim). Choć temat wystawy nie jest bezpośrednio związany z tematyką Solidarnej Szkoły, to bardzo cieszymy się, że uczniowie, dzięki warsztatom złapali bakcyla tego typu działań. Teraz myślą o przygotowaniu na początku czerwca wystawy dokumentów przekazanych szkole przez pierwszego Świadka Historii.

Relację i zdjęcia nadesała pani Ewa Skrzypczak.