Newsletter 2/2017: czas start!

Witamy w październiku!

W tym newsletterze przesyłamy Wam garść pomysłów, które możecie wykorzystać, aby wprowadzić uczniów i uczennice w tematykę Solidarnej Szkoły.

  1. Historia polityczna PRL może czasem wydawać się nudna i skomplikowana, a uczniowie niechętnie uczą się dat i nazwisk, szczególnie że często niewiele im one mówią. Zapraszamy Was do oswojenia jej za pomocą kalamburów.

  2. Infografika na temat 21 postulatów MKS  to punkt wyjścia do rozmowy z młodzieżą - które postulaty udało się zrealizować? Dlaczego akurat te kwestie były tak ważne dla ludzi w roku 1980?

  3. Śniadanie to nie tylko niezbędny początek dnia. A gdyby tak zaczynać od niego również projekt? Przeczytajcie o pomyśle na kreatywne śniadanie.

  4. “Solidarność” to nie tylko temat na lekcję historii. Może w ramach plastyki zrobić z uczniami i uczennicami kolarze, które pomogą im w kreatywny sposób zdobyć niezbędną wiedzę i wyrazić swoje myśli?

  5. Słowa klucze pomagają nam syntezować wiedzę i ułatwiają zapamiętywanie. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych narzędzi on-line, dzięki którym stworzycie swoją własną chmurę tagów.

  6. Pierwszym krokiem w Waszym projekcie może być stworzenie słowniczka słów, które będą Wam potrzebne przez cały rok. To pozwoli nie tylko stworzyć definicje pojęć, ale również zastanowić się czego będzie dotyczył projekt. Przykładem może być słowniczek, który powstał w projekcie Rozmawiajmy o uchodźcach.

  7. Najważniejszym i najczęściej powracającym słowem w naszym programie będzie bez wątpienia “solidarność”. Zastanówcie się najpierw czy wszyscy w grupie rozumiecie je tak samo i stwórzcie własną mapę myśli.

 

Jeśli macie swój własny, autorski pomysł na rozpoczęcie pracy z grupą projektową to zapraszamy do przesyłania go :)